Кривой Рог новости
На Чорноморському шельфі 1, 5 мільярда тонн умовного палива
11.07.2011 20:47 | Экономика

На Чорноморському шельфі 1, 5 мільярда тонн умовного палива

За підрахунками експертів, обсяги покладів корисних копалин на Чорноморському шельфі можна оцінити в 1,5 мільярда тонн умовного палива.  "Це досить великі запаси. І при тих темпах видобутку, які можуть бути на них реалізовані - це близько 50 років активних розробок", - покоментував президент Асоціації газових трейдерів України Роман Сторожев.

За його словами, у розробці Чорноморського шельфу зацікавлені компанії, що є світовими лідерами галузі.

"Є компанії, зацікавлені в роботах. Це і світовий лідер глибоководного буріння StatOil, і те ж саме Shell, і ряд інших компаній. Тобто всього охочих достатня кількість. І це компанії, у яких немає грошей, а серйозні процвітаючі компанії, здатні вкласти інвестиції ", - підкреслив Сторожев.

Президент асоціації також відзначив необхідність для інвесторів гарантій з боку України: "Це в першу чергу гарантії держави інвесторам, що не будуть змінені правила гри, і що інвестору гарантована збереження його коштів та права на використання тих родовищ, на які він отримає ліцензію, або державні гарантії за договорами про спільну діяльність, або про розподіл продукції".

"Найближчим часом, думаю, ми побачимо проекти документів, такі гарантії серйозним інвесторам будуть надавати", - додав він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що Україна зможе видобувати газ і нафту в промислових обсягах на Чорноморському шельфі мінімум через 10 років.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация