Кривой Рог новости
Алкоголь викликає незворотні ушкодження в ДНК людини
12.07.2011 11:19 | Здоровье

Алкоголь викликає незворотні ушкодження в ДНК людини

Англійські вчені з Ради медичних досліджень встановили, що накопичення токсичного з'єднання ацетальдегід (оцтового альдегіду), що є побічним продуктом розщеплення етилового спирту в організмі, може викликати незворотні пошкодження ДНК. Вони також продемонстрували, що у клітин є два механізми, що захищають їх від згубної дії ацетальдегіду. Спочатку токсин розщеплюється за допомогою спеціальних ферментів. Якщо це не допомагає і ацетальдегід накопичується і починає пошкоджувати ДНК, запускається другий механізм захисту, який відновлює пошкодження ДНК за допомогою іншого комплексу ферментів - так званих білків Фанконі.

При дії на вагітних мишей, в результаті генетичної модифікації не мали цих двох механізмів захисту клітин від ацетальдегіду, приблизний еквівалент випитого протягом одного "запою" викликав не тільки катастрофічні пошкодження ДНК плоду, а й, за рахунок пошкоджень ДНК стовбурових кровотворних клітин, порушував продукцію крові у дорослих мишей.

Викликаються алкоголем аномалії плода у мишей нагадували ознаки фетального алкогольного синдрому людини, при якому зловживання алкоголем під час вагітності призводить до появи дітей з уродженими вадами і затримкою розвитку. Судячи з усього, запійний пияцтво може призводити до накопичення в організмі кількості ацетальдегіду, достатнього для порушення роботи обох механізмів захисту.

Ці дані змушують нас по-новому поглянути на механізми, за допомогою яких алкоголь має згубну дію на організм. Вони також вказують на наявність, принаймні, двох груп підвищеного ризику виникнення алкогольних ушкоджень ДНК.

Індивідууми з рідкісним спадковим захворюванням анемією Фанконі, яким на сьогоднішній день у всьому світі страждає близько 20 000 осіб, не мають відповідних відновлюють пошкодження ДНК ферментів, що, по всій видимості, підвищує їх сприйнятливість до ацетальдегіду. Це може пояснити той факт, що у таких людей часто розвиваються захворювання крові і рак.

500 000 000 представників більшої групи ризику, переважно проживають на території Південно-Східної Азії, є носіями мутації, яка зумовлює непереносимість алкоголю. При вживанні спиртних напоїв у таких людей відбувається накопичення ацетальдегіду, що викликає появу червоних плям або зливний почервоніння обличчя та / або тіла і підвищення температури шкіри. Причиною цього є порушення здатності клітин розщеплювати ацетальдегід. Отримані дані вказують на те, що носії цієї мутації схильні до викликуваним алкоголем пошкоджень ДНК, а також пояснюють, чому вживання алкоголю значно підвищує вірогідність розвитку у них раку стравоходу.

Дослідники відзначають, що отримані дані черговий раз свідчать про нашу чутливості до шкідливої ​​дії алкоголю, а також вказують на те, що при оцінці ризиків, пов'язаних зі зловживанням спиртних напоїв, слід враховувати триваюче протягом всього життя накопичення пошкоджень ДНК, що може відбуватися навіть незважаючи на наявність двох систем захисту.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация