Кривой Рог новости
В рамках екологічної програми в Кривому Розі облаштують набережну
12.07.2011 23:06 | Экология

В рамках екологічної програми в Кривому Розі облаштують набережну

За дорученням губернатора Олександра Вілкула виконуючий обов'язки голови облдержадміністрації В'ячеслав Задорожний провів виїзну нараду з розчищення русла річки Стара Саксагань в Кривому Розі. У нараді взяли участь керівництво облдержадміністрації та міста, а також представники підрядних організацій та обласного виробничого управління водного господарства.

Розчищення річки Стара Саксагань проходить в рамках реалізації Комплексної програми з поліпшення екології Кривбасу, яка була розроблена за ініціативи губернатора Олександра Вілкула і затверджена обласною радою.

Річка протікає по центральній частині міста. Так як її русло перетинають промислові кар'єри, вона замулилася і фактично перетворилася на заросле очеретом болото. Це призвело до підвищення рівня грунтових вод, що завдає шкоди житловим будинкам та інженерних комунікацій міста.

За проектом передбачено розчистити 4,3 км русла річки і 0,5 км старця (старого русла). Протягом минулого року було розчищено 1,2 км. У цьому році завдяки збільшенню фінансування з обласного бюджету планується розчистити решта - 3,1 км - русла. У наступному році буде розчищено старе русло і проведено заходи з укріплення берегів річки, на яких будуть висаджені лісові насадження. Середня глибина розчищення - 2,5 м. Це дозволить зменшити рівень грунтових вод до екологічно безпечних кордонів.

«Після проведення всіх необхідних екологічних заходів з ініціативи губернатора Олександра Вілкула Стара Саксагань і береги будуть перетворені в міську рекреаційну зону. Тут будуть облаштовані сучасна набережна та лісопаркова зона », - сказав В'ячеслав Задорожний.

Загальна вартість робіт розчищення русла ріки. Стара Саксагань становить 32980000 грн. У минулому році було виконано робіт на 3,78 млн. грн. Цього року заплановано робіт на 14,2 млн. грн.

Також В'ячеслав Задорожний зазначив, що за рахунок залучення коштів обласного та державного бюджетів в Кривому Розі в 2011 році вже реалізується ряд комплексних програм. Зокрема, це реконструкція і модернізація очисних споруд на Карачунівського водосховища, на яке цього року виділено 15 млн. грн. з обласного бюджету. Перший етап цього проекту вже реалізований. В результаті скидання в річку Інгулець буде зменшено на 1 млн. кубометрів на рік. На наступному етапі буде впроваджена мікрофільтрації води. Це істотно поліпшить якість питної води на Криворіжжі.

Крім того, завдяки губернатору Олександру Вілкулу на державному рівні вдалося вирішити питання щодо поліпшення якості питної води шляхом ретельного промивання русла річки Інгулець. Якщо раніше промивка русла Інгулу, в ході якої промивалося 70 млн кубометрів води, здійснювалася протягом півтора місяців у році, то в цьому році вперше така промивка почалася з квітня і триватиме до кінця вересня. В результаті буде промити 140 млн. кубометрів води, що значно покращить якість води, що надходить в Карачуновське водосховище - одне з двох головних джерел водопостачання Кривого Рогу.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация