Кривой Рог новости
В Дніпропетровській області зростає кількість усиновлених дітей
12.07.2011 23:15 | Общество

В Дніпропетровській області зростає кількість усиновлених дітей

Ще 312 дітей планується влаштувати в дитячі будинки сімейного типу або у прийомні сім'ї в другому півріччі 2011 року. «Кожна дитина повинна виховуватися в сім'ї» - під таким гаслом проходить в Дніпропетровській проект «Розвиток сімейних форм виховання». Проект розпочато у рамках співпраці Дніпропетровської області з благодійним фондом Ріната Ахметова "Розвиток України".

Стан реалізації в області проекту "Розвиток сімейних форм виховання" розглядалося на обласній нараді, яку провела заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова. У нараді взяли участь представники фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники відповідних служб у справах сім'ї, дітей та молоді; керівники управлінь освіти та охорони здоров'я міст і районів області, керівники інтернатів та дитбудинків.

Марія Пустова зазначила, що головою облдержадміністрації Олександром Вілкулом визначені чіткі завдання: вжити вичерпних заходів для забезпечення права дитини на виховання в сімейному оточенні, на 20% (на 452 дитини) зменшити кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в інтернатних установах шляхом їх влаштування в сімейні форми виховання і до 1 серпня розробити Концепцію розвитку усиновлення та інших форм сімейного виховання в Дніпропетровській області.

З цих питань видано доручення першого заступника голови облдержадміністрації В'ячеслава Задорожного, розроблено відповідні заходи, проведені відповідні наради. Виходячи з поставлених завдань, цього року з державних установ до сімейних форм виховання та усиновлення були влаштовано вже 140 дітей (на 23 дитини більше прогнозованої кількості). Ще 312 дітей планується влаштувати в дитячі будинки сімейного типу або прийомні сім'ї у другому півріччі цього року. У 2011 році створено 4 нових дитячих будинки сімейного типу та 16 прийомних сімей, в які влаштовано 57 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Марія Пустова зазначила, що на Дніпропетровщині активно популяризується усиновлення, належна підтримка на рівні держави та обласної влади надається прийомним сім'ям та дитячим будинкам сімейного типу. Вона звернула увагу учасників наради на необхідність чуйного і сумлінного ставлення до захисту прав кожної дитини, її психологічного комфорту при влаштуванні до прийомної сім'ї або дитбудинок сімейного типу. «До кожної дитини має бути індивідуальний підхід і належну увагу», - зазначила Марія Пустова.

Заступник голови облдержадміністрації зобов'язав заступників міських голів, заступників голів райдержадміністрацій провести на місцях розширені наради з питань розвитку сімейних форм виховання та створення умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім'ї.

Для довідки. 28 травня 2011 був підписаний Меморандум між облдержадміністрацією та благодійним фондом Ріната Ахметова «Розвиток України». Документ передбачає реалізацію в області проекту «Розвиток сімейних форм виховання», який спрямований на профілактику соціального сирітства. Обласна влада спільно з Фондом будуть реалізовувати благодійні ініціативи для створення ДБСТ і підтримувати сім'ї, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Перші кроки - це створення 3 дитячих будинки сімейного типу, а також центру по роботі з сім'ями, які опинилися в складних життєвих обставинах (це попередить так зване соціальне сирітство). Передбачено також розміщення інформації про всіх дітей з інтернатних закладів Дніпропетровщини, які можуть бути усиновлені, на нашому сайті усиновлення http://sirotstvy.net.

Користувачі порталу мають можливість отримати он-лайн консультацію фахівців: психолога, юриста, соцпрацівника, обговорити цікаві для них питання на форумі, скористатися бібліотекою книг, документів і нормативних актів з питань усиновлення.

ДБСТ - дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, включаючи рідних.

Прийомна сім'я - сім'я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Станом на 01.07.2011 на обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває 9816, з них 2955 дітей-сиріт.
Під опікою у сім'ях громадян виховується - 6334 (64,4%) дитини.
Зараз на Дніпропетровщині функціонує 43 дитячих будинки сімейного типу і 261 сім'я, де виховується 747 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування - це майже в 10 разів більше в порівнянні з 2005 роком (77 дітей).

Протягом I півріччя 2011 року осиротіли 884 дитини. 66,5% цих дітей влаштовані в сімейні форми виховання, з них:
49,9% - під опіку, піклування в сім'ї громадян;
3,1% - у дитячі будинки сімейного типу та прийомних сімей;
13,6% - в сім'ї родичів.
Протягом 1 півріччя 2011 року в сімейні форми виховання та усиновлення з числа дітей, які перебували на обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, станом на 31.12.2010, з державних установ області влаштовано 140 дітей:
24 - у прийомні сім'ї;
4 - до дитячих будинків сімейного типу;
31 - під опіку і піклування;
67 - усиновлено;
14 - повернуто батькам.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация