Кривой Рог новости
Глобальне потепління спричиняє зникнення видів тварин та рослин
13.07.2011 10:08 | Экология

Глобальне потепління спричиняє зникнення видів тварин та рослин

Дослідники з Університету Ексетера (Велика Британія) взяли Червону книгу і розглянули близько 200 прогнозів щодо наслідків кліматичних змін, а також 130 звітів про ті зміни, які вже відбулися.

Наука не цілком впевнена в тому, як флора та фауна будуть реагувати на глобальне потепління, тому підходить до цього питання з великою обережністю. Проте є дослідження, які показують, як тварини і рослини пристосовуються до змін, так що передбачення вже можна перевірити. Найбільший огляд за всю історію подібних досліджень дав зрозуміти, що прогнози в цілому точні.

Провідний автор Ілля Маклін зазначає: «Наше дослідження - тривожний сигнал для багатьох видів, чисельність яких вже знижується і які можуть взагалі зникнути, якщо так буде продовжуватися. Пора припинити загравання з невизначеністю, це виправдання вже не діє. Наслідки кліматичних змін уже відчуваються ».

Дослідники підкреслюють, що глобальне потепління діє по всьому світу і серед всіх груп тварин і рослин. Ось кілька прикладів того, як життя вже зараз реагує на зміну умов проживання.

Зниження крижаного покриву в Беринговому морі привело до скорочення чисельності двостулкових молюсків з дванадцяти до трьох на квадратний метр протягом дуже короткого періоду часу (1999-2001 рр.). Варто зазначити, що ці тварини - основне джерело їжі для багатьох видів, що стоять вище у харчовому ланцюгу, особливо для очкових гаг.

Потепління і посуха викликають різке зменшення чисельності колись широко розповсюджених видів земноводних Йеллоустонском національного парку (США). В період з 1992-1993 по 2006-2008 рр. кількість популяцій тигровій саламандри впало майже наполовину, плямистої квакші - на 68%, а болотної квакші - на 75%.

В Антарктиді тварин мало, але вони є і теж не залишаються осторонь: в 1993-2005 рр. чисельність нематодов знизилася на 65%.

А ось які прогнози видають вчені. Ендемічний острову Тенериф ладанник Caňadas має 74-83-відсоткові шанси на зникнення протягом ста років через посуху, викликаної зміною глобального клімату. На Мадагаскарі потепління змусить ендемічні рептилії і амфібії відступити вище в гори. Якщо температура виросте всього на 2 ° C, три види втратять місце існування повністю. Чисельність птахів, що живуть в північних бореальних лісах Європі, теж знизиться: кількість сивок до 2100 року може скоротитися на 97%, а таких видів, як шишкар білокрилий і щур, буде просто ніде жити.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация