Кривой Рог новости
Придніпровська залізниця скасовує маршрути через збитки
13.07.2011 10:44 | Общество

Придніпровська залізниця скасовує маршрути через збитки

З 1 вересня залізничники мають намір скасувати 13 денних маршрутів (з 10:00 до 16:00) приміських електричок, залишивши тільки ранкові та вечірні рейси. Транспортники такі жорсткі заходи називають вимушеними, адже електрички збиткові. І це незважаючи на те, що вони йдуть заповнені пасажирами, адже проїзд у них набагато дешевше, ніж на автобусі чи маршрутці. Біда залізничників у тому, що 75% пасажирів - пільговики, яким покладено безкоштовний проїзд.

Зіткнувшись з колосальними збитками, Придніпровська залізниця готова поступитися своїх пасажирів водіям маршрутних таксі, проїзд в яких, до слова, в два-три рази дорожче. Жителька Дніпродзержинська Тетяна Лугова вже підраховує майбутні витрати. «Мені на роботу об 11 ранку, їхати ранкової електричкою - занадто рано. І якщо я платила за квиток в електричці 5 грн., То за маршрутку мені доведеться викладати вже 11 грн. ", - Скаржиться дівчина. А студент Дніпропетровської Метакадеміі - житель Запоріжжя Андрій Басов поскаржився, що тепер поїздка додому подорожчає більш ніж у два рази. «Електричка коштувала 12,75 грн., А маршрутка чи автобус - 31 грн», - говорить Андрій.

Не дочекавшись 1 вересня, Придніпровська залізниця вже скасувала денну електричку Дніпропетровськ-Лозова. «На цьому маршруті 8 потягів, які приносили колосальні збитки», - пояснює начальник служби приміських перевезень Придніпровська залізниця Ігор Черепанов, і додає, що не виключено - наступним кроком буде скорочення всіх існуючих 150 приміських маршрутів. «Кожен відправлений поїзд приносить нам збиток в 4,5 тис.грн. Ми з'ясували, що, наприклад, до Синельникове-1, куди протягом дня ходить 38 поїздів, купує квиток лише 171 пасажир. Виходить, що в один поїзд сідає 4 пасажири з квитками. За статтею 9 закону України про ж / д, транспортні збитки мають компенсувати з місцевих бюджетів, але ці гроші нам не надходять », - говорить Черепанов і запевняє, що такі зміни не загрожують співробітникам ПЖД звільнень, а лише перекваліфікацією. Що ж до скорочених електричок, то, за словами Чепепанова, багато з них вже вичерпали свою техпрігодность і 17 з 38 відправлять на металобрухт.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация