Кривой Рог новости
Брудні шкарпетики врятують від малярії
14.07.2011 11:11 | Технологии

Брудні шкарпетики врятують від малярії

Як повідомляє газета "Вашингтон пост", дослідники з Інституту здоров'я Іфакара в Танзанії з'ясували, що запах несвіжих шкарпеток приваблює малярійних комарів так само, як і запах людини. Відтепер вчені використовуватимуть брудні шкарпетки для заманювання малярійних комарів в пастки.

"Тут важливу роль відіграє вартість і доцільність, - повідомив керівник дослідження Фредос окуме - Знайти брудні шкарпетки може кожен, і не потрібно змішувати хімікати. Це така річ, яку можна виготовити кустарним способом".

В частині  пасток, розставлених по селу для приманки комарів, використовуються хімічні сполуки, що імітують людський запах, а в іншій частині пасток - брудні шкарпетки. Потім учені збираються порівняти кількість спійманих комарів. Експеримент проводиться в трьох селах Танзанії, де жителі сильно страждають від малярії.

Канадський фонд допомоги дослідникам Grand Challenges і Фонд Білла і Мелінди Гейтс вже проявили інтерес до експерименту. Кожен з цих фондів збирається направити танзанійських вченим допомогу в розмірі $ 388 тис.

"Нас надихають такі люди як Фредос. Ми віримо, що новатори в країнах, що розвиваються краще усіх вирішують свої проблеми", - підкреслив голова фонду Grand Challenges Пітер Сінгер.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация