Кривой Рог новости
Знайдена трьохвимірна ікона віком близько 200 років
15.07.2011 22:56 | Культура

Знайдена трьохвимірна ікона віком близько 200 років

Унікальна ікона з тривимірним зображенням є в Свято-Вознесенському храмі в крихітному містечку Олександрівську (Луганська область). Чудо ікони в тому, що якщо дивитися на неї під різними кутами, то можна побачити три святих образу. Якщо на ікону подивитися ліворуч, то можна бачити Ісуса, зайдеш справа на неї подивитися - і вже видно зовсім інший образ - Бога Отця, а якщо стати прямо напроти ікони, то чітко видно образ Святого Духа. Перше, що спадає на думку - це якась сучасна техніка малювання ікон і застосування новітніх технологій. Якби не вік ікони. Чудо-образу близько двохсот років.

І, можливо, про унікальність однієї з ікон Свято-Вознесенського храму ніхто б і не дізнався, якби не візит в містечко російського актора Станіслава Садальського. Зірці влаштували екскурсію по місту та показали собор. «Священика не було, і міський голова відрив двері храмовим ключем. Собору 220 років, і диву, яке я випадково знайшов у храмі, думаю, не менше. Висить непомітно в найдальшому кутку дивовижна ікона. Я спочатку пройшов мимо, потім подумав, що привиділося. Начебто нічого дивного - оклад, скло. Все, як завжди. », - пише Садальський у своєму ЖЖ і показує фото диво-ікони, і запевняє, що ніколи в житті нічого подібного не бачив.

У самому храмі унікальною іконою не люблять хвалитися, кажуть, що крім цієї ікони у них є чимало предметів для гордості. Наприклад, мощівнік, в якому зібрані мощі 67 святих угодників або чудотворні ікони.

«А потрійна - це ікона Пресвятої Трійці. Як вона у нас виявилася, ніхто й не знає. З моменту нашої появи вона вже була в храмі. До цієї ікони прикластися не можна, вона дуже високо піднята. І за чуд і зціленнями до неї не ходять. Але сама по собі ікона унікальна, вона зроблена так цікаво », - розповіла« Сегодня »псаломщик храму Алла Дядуш. Вона також розповіла, що всього один раз бачила подібну ікону. «В Ізюмі ми зустрічали схожу ікону, вона того ж віку, що і наша. Можливо, в XIX столітті іконописці часто застосовували таку техніку », - говорить Дядуш.

Про те, що російський актор побував в Олександрівську, стало для міста справжньою подією. Станіславу Садальському організували екскурсію, а гідом, що показав місто і його визначні пам'ятки, став Олександрівський міський голова Микола Греков. Крім храму, акторові показали садибу Юсбаша і Панський палац.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация