Кривой Рог новости
Комунальна криворізька косметологічна лікарня змінила адресу та стала отримувати прибутки
17.07.2011 08:55 | Здоровье

Комунальна криворізька косметологічна лікарня змінила адресу та стала отримувати прибутки

У системі багатостраждальної криворізької медицини, виявляється, є комунальна косметологічна лікарня. Причому, попри офіційну платність її послуг, до останнього півріччя вона працювала збитково. Таку цікаву інформацію вдалося почерпнути під час громадських слухань із обговорення сталого досягнення цілей, задекларованих при прийнятті рішення, яким рік тому було встановлено граничний рівень рентабельності на послуги, що надаються підприємствами комунальної форми власності.

Це рішення стосується послуг медичних закладів, підприємства «Ритуал» та міського архіву. При цьому йдеться про офіційно платні послуги медицини, тобто ті, брати плату за які дозволено відповідними нормативними документами. Для прикладу, це періодичні медичні профогляди, медогляди для отримання виїзних віз, медогляди для отримання посвідчень водія, корекція зору з допомогою контактних лінз, протезування зубів, стажування інтернів у базових закладах та інші.

Як повідомив під час слухань начальник управління економіки міськвиконкому Олександр СВІТЛИЧНИЙ, рік тому на вимогу Антимонопольного комітету встановлений рівень рентабельності на ці послуги було зведено до нуля. Тобто, на сьогодні заклади медицини надають платні послуги за собівартістю. Через це прибуток від надання платних послуг за підсумками роботи закладів медицини у першому півріччі цього року відсутній. Тоді як у аналогічному періоді 2010 року він складав 100 тисяч гривень.

Водночас обсяг доходів закладів медицини від надання платних послуг зріс на 14%. Це пояснюється збільшенням обсягу надання послуг та їх собівартості, яка зумовлена ростом мінімальної заробітної плати, здорожчанням матеріалів і енергоносіїв. Загалом за перше півріччя цього року на наданні платних послуг міська медицина заробила 4 мільйони 780 тисяч гривень.

Відрапортували чиновники на цих слуханнях і про те, що нарешті перестало бути збитковим комунальне підприємство «Косметологічна лікарня». Те саме, рекламу якого ми всі спостерігаємо на виїзді з кільця 95-го кварталу у напрямку Волгоградської. Цікаво, що недавню збитковість цього комунального підприємства начальник управління розвитку підприємництва Ірина РИЖКОВА пояснила тим, що воно занадто обтяжене благодійністю: надає багато допомоги діткам зі шкіл-інтернатів, які потребують спеціалізованої допомоги.

Рік тому, за її словами, навіть поставало питання про доцільність подальшого існування цього закладу, у структурі витрат якого значну частку складала плата за орендоване приміщення. Тепер же, мовляв, підприємство змінило своє місце розташування на більш вигідне (по вулиці Отто Брозовського, 48, в будівлі профілакторію), розширило асортимент послуг і за встановленого йому граничного рівня рентабельності в 25% за перше півріччя цього року отримало прибуток аж 6 тисяч гривень. Це видається за досягнення, хоча навряд чи з таким рівнем прибутку працювала б приватна клініка аналогічного профілю.

Не менш цікава ситуація щодо платних послуг, які надає міське комунальне підприємство «Ритуал». Існує мінімальний перелік послуг цього підприємства, на які встановлюється граничний рівень рентабельності. Спочатку це було 25%, але через зміни в законодавстві його довелось знизити до 12%. І тут чудеса: при рентабельності в 25% у першому півріччі минулого року підприємство спрацювало зі збитками в 197,9 тисячі, а за рентабельності в 12% у першому півріччі цього року отримало біля 160 тисяч прибутку. Чиновники пояснюють це розширенням спектру послуг та зменшенням виробничих витрат на їх надання. При цьому йдеться виключно про прибуток із надання платних послуг, а не загальний фінансовий результат діяльності підприємства.

Що ж стосується міського архіву, то диференціація послуг за рівнем рентабельності (10% — при наданні послуг для громадян та бюджетних установ, 20% — при наданні послуг для інших категорій споживачів) дозволила отримати у першому півріччі цього року 129 тисяч гривень доходу, що на 8% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Наталя Шишка

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация