Кривой Рог новости
В тендері на будівництво терміналу для видобутку газу, прийняло участь 44 компанії
17.07.2011 12:17 | Бизнес

В тендері на будівництво терміналу для видобутку газу, прийняло участь 44 компанії

За даними представленими в прес-релізі Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, протягом тижня 44 міжнародних компаній звернулися за отриманням технічної документації для участі в тендері на розробку техніко-економічного обгрунтування будівництва в Україну регазифікаційного терміналу з прийому зрідженого природного газу (ЗПГ-терміналу).

"Висока зацікавленість бізнесу в участі в тендері обумовлена ​​безпрецедентною прозорістю тендерних процедур і особливим стратегічним значенням національного проекту для майбутнього України", - наводяться в прес-релізі слова голови Держагентства Владислава Каськіва.

Як повідомлялося, державне підприємство "Національний проект" LNG-термінал "8 липня оголосило тендер на розробку ТЕО будівництва ЗПГ-терміналу.

Заявки на участь у тендері приймаються до 8 серпня, в цей же день відбудеться розкриття пропозицій.

Попередній проект будівництва передбачає до 2014 року постачання перших партій зрідженого газу в обсязі 2 млрд куб. м газу на рік, до 2015 року - доведення цих обсягів до 5 млрд куб. м газу, і до 2017 року - до 10 млрд куб. м газу на рік.

В даний час розглядається п'ять майданчиків для будівництва терміналу, зокрема, наземні: майданчик біля Одеського припортового заводу, майданчик біля нафтового терміналу ВАТ "Укртранснафта" (обидві площадки перебувають у районі порту "Південний"), в районі Очакова (Миколаївська обл.), в береговій зоні Березанського лиману (Миколаївська обл.), а також офшорний СПГ-термінал у районі Одеси.

Остаточна вартість будівництва ЗПГ-терміналу буде відома тільки після розробки ТЕО. Разом з тим, за попередніми оцінками, будівництво самого терміналу обійдеться в $ 0,75-1 млрд, облаштування інфраструктури - в $ 170-360 млн, врізка в газотранспортну систему (ГТС) - $ 100-460 млн. Вартість облаштування інфраструктури і врізки в ГТС буде сильно залежати від вибору конкретного майданчика.

Наприкінці квітня президенти України і Азербайджану домовилися про те, що Баку готовий щорічно поставляти в Україну 5 млрд куб м газу для СПГ-терміналу.

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация