Кривой Рог новости
В Кривому Розі в розпалі боротьба з амброзією
18.07.2011 11:26 | Экология

В Кривому Розі в розпалі боротьба з амброзією

Відповідно до Закону України "Про карантин рослин" заходи зі знищення карантинних організмів на земельних ділянках проводяться силами землевласників і землекористувачів.

За інформацією Державної фітосанітарної інспекції в Дніпропетровській області площа ураження території області карантинних бур'яном, у тому числі амброзії полинолистої, становить 425 тисяч гектарів. Ця проблема є актуальною і в Кривому Розі.

Медики нагадують, що під час масового цвітіння амброзія виділяє в повітря пилок, який, потрапивши в дихальні органи людини, викликає алергічну хворобу під назвою "сінна лихоманка" і може викликати такі захворювання як риніт, кон'юнктивіт, бронхіальна астма.

У поточному році в рамках робіт з благоустрою території міста вже покошені 441 гектар, залучені до цієї роботи і суб'єкти господарювання. Проте позитивний результат буде досягнутий тільки при реалізації спільних зусиль.

Подальше поширення шкідника можна запобігти шляхом винищення його з коренем, регулярного косовиці (4-5 скошування за сезон) з недопущенням цвітіння.

Екологи Кривого Рогу закликають землевласників і землекористувачів вчасно знищувати і викорінювати амброзії полинолистої. І нагадують: відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства передбачена ст.105 Закону України "Про адміністративні правопорушення" і полягає в накладенні штрафу на суму до 255 гривень.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация