Кривой Рог новости
В системі 55 Рака знайшли планету придатну для життя
19.07.2011 20:50 | Технологии

В системі 55 Рака знайшли планету придатну для життя

Одна з планет зірки 55 Рака, віддаленої від Землі на відстань близько 40 світлових років, може бути придатною для існування на ній рідкої води.

Такий висновок зробила група астрономів, яка вивчала планетну систему світила. Робота вчених поки не опублікована в рецензованому науковому журналі, але її препринт доступний на сайті arXiv.org.

Зірки 55 Рака відноситься до того ж типу, що й Сонце, - це жовтий карлик. У парі з нею звертається ще одне світило - червоний карлик, і ця система "володіє" п'ятьма планетами. Автори нової роботи вивчали планету 55 Рака f, відкриту в 2007 році. Маса цього об'єкта становить близько половини маси Сатурна, а один оборот навколо системи світил 55 Рака f здійснює за 260 днів.

Дослідники показали, що ця планета близько 74 відсотків часу проводить в жилої зоні свого світила - цим терміном позначають регіон, перебуваючи всередині якого, планети можуть мати на поверхні воду в рідкому стані. Якщо в атмосфері 55 Рака f міститься багато вуглекислого газу, то парниковий ефект може робити можливим існування рідкої води на планеті навіть в ті періоди, коли вона виходить з населеної зони.

В даний час найбільш перспективним кандидатом на звання потенційно придатної для існування життя планетою вважається планета Gliese 581d. Це небесне тіло обертається навколо червоного карлика Gilese 581, віддаленого від Землі на відстань 20,5 світлових років. Нещодавно астрономи представили нові докази на користь точки зору про можливу населеності Gliese 581d.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация