Кривой Рог новости
В Україні збільшилась кількість робочих місць
20.07.2011 08:55 | Общество

В Україні збільшилась кількість робочих місць

Ринок праці поступово видирається з кризи. Рекрутери кажуть, що влітку 2011 року роботи значно додалося, в порівнянні з червнем-липнем 2010-го. «У червні вакансій стало на 33% більше в порівнянні з травнем. І в чотири рази - у порівнянні з червнем 2010-го », - розповідає Юрій Палійчук, фахівець з досліджень і комунікацій міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Причому зростання йде з початку року. «Кількість вакансій найбільше зросло у банківській сфері (в 3,1 рази), бухгалтерії та фінансах підприємства (в 3 рази), в HR-сфері (2,6), фармацевтиці (у 2,5), IT-технологіях ( в 2,5), логістики (в 2,4 рази) », - розповідає Ольга Климова, менеджер зі зв'язків з громадськістю порталу rabota.ua.

При цьому робочих місць поступово стає більше, ніж працівників. За даними порталу rabotaplus.com.ua, станом на сьогоднішній день на 20 700 вакансій претендують лише 7,5 тисячі осіб. Або 2 людини на 5 місць. До того ж для одного айтішника знайдеться відразу 5 вакансій, для невибагливого студента, який тільки-тільки починає кар'єру, - аж 13 місць, а ось керівникам поки все ще туго: тут на три вакансії - чотири бажаючих. Втім, рекрутери запевняють, що і на начальників попит зростає. «Найбільш затребувані серед ТОПів - HR-керівники, фіндиректора, керівники підрозділів, причому 80% вакансій пов'язано з розвитком бізнесу, відкриттям нових напрямів», - каже Наталя Лук'яненко, старший консультант компанії Brain Source International.

Правда, такий надлишок роботи може пояснюватися ще й тим, що влітку активність роботодавців зростає, а потенційних працівників - падає. Багато претендентів планують виходити на нову роботу з осені, з новими силами, а компанії активно шукають співробітників і влітку теж. «Для деяких видів бізнесу літо - період найбільшої активності: пивні компанії, виробництво і продаж напоїв і морозива, турбізнес, сельскохозпредпріятія», - продовжує Лук'яненко. Ще одна цікава деталь: роботодавці в середньому готові платити працівникам навіть більше, ніж ті очікують. Скажімо, керівники просять, в середньому по країні, 9 тис. грн., Тоді як їм готові платити 10 700, будівельникам готові платити на тисячу гривень більше, 6 тисяч проти 5, - запевняють на порталі rabotaplus.com.ua.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация