Кривой Рог новости
Штат Аризона збудує стіну на кордоні з Мексикою
20.07.2011 20:49 | Власть

Штат Аризона збудує стіну на кордоні з Мексикою

Влада штату Арізона запустили безпрецедентний проект, в рамках якого громадянам пропонується жертвувати гроші на будівництво посиленого огорожі вздовж кордону з Мексикою.

Збір грошей на дорогий проект здійснюється через сайт Build The Border Fence. Для здійснення пожертвування достатньо мати діючу кредитну картку, поштову адресу та принтер. Реципієнтом коштів на сайті вказано трастовий фонд The ​​Border Security Trust Fund, що базується в Фініксі. На сайті також вказується, що жертводавців чекають податкові послаблення.

Законопроект, що передбачає зведення стіни для захисту Арізони від нелегалів, отримав схвалення в законодавчих зборах штату. У середу, 20 липня, закон вступив в силу, тому з цього дня і почався збір грошей. Кампанію зі збору грошей ініціювали республіканські конгресмени на чолі з сенатором арізонський Стівом Смітом. За словами Сміта, на відміну від інших імміграційних ініціатив його ідея має матеріальне втілення і видимий результат.

Сміт планує для початку зібрати хоча б 50 мільйонів доларів. Зібравши цю суму, ініціатори проекту запитають у федеральних властей дозвіл на зведення стіни на державній території. Арізонська кордон проходить переважно по федеральній території та землях корінних народів. У той же час приватні землевласники, які живуть на кордоні, вже дали свою згоду на будівництво стіни на своїх ділянках, стверджує сенатор Сміт.

Противники проекту вказують, що вздовж кордону Арізони з Мексикою і так вибудувана стіна, від якої немає великої користі. До того ж, нагадують скептики, настільки масштабне будівництво неминуче завдасть шкоди місцевій екосистемі.

Арізона вже відгороджена від Мексики стіною, але огорожа збудована не на всьому протязі кордону. Протяжність Арізонській кордону з Мексикою становить майже 600 кілометрів, і раніше зведена огорожа покриває більшу її частину. Залишившись ділянку кордону частково або зовсім не захищений від проникнення піших нелегалів. Аналогічна ситуація склалась у Техасі, де також за розпорядженням колишнього президента Джорджа Буша була побудована стіна для захисту від нелегалів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация