Кривой Рог новости
Від США залежить чи прийде криза до світової економіки
21.07.2011 09:11 | Экономика

Від США залежить чи прийде криза до світової економіки

До «часу Ч» залишається все менше часу. Через 13 днів, 2 серпня, в будівлі Капітолія у Вашингтоні будуть вершити долю світу. Конгрес США буде голосувати за те, підвищити планку з держборгу країни і дозволити таким чином Штатам і далі жити в борг чи ні. Якщо ні, то американці, швидше за все, оголосять дефолт, наслідки якого для глобальної економіки взагалі і для української зокрема можуть бути самими непередбачуваними. Загальний настрій експертів - у такому випадку розпад СРСР здасться дитячою казкою.

Уряд вже почав готуватися до гіршого. «США і Європейський союз (в ЄС, нагадаємо, теж криза - відразу кілька країн стоять на порозі дефолту. - Авт.) Стоять на порозі рішень, які можуть мати драматичні наслідки для світової економіки. США мають намір збільшити національний борг до рівня, який перевищує ВВП цієї держави, а ЄС розглядає варіант надання безпрецедентної грошової допомоги окремим його членам, що у кожному разі змінить показники розвитку європейського ринку. Експерти попереджають про можливість звалювання світової економіки в нову кризу, і ми не маємо права нехтувати такими попередженнями, як це робили наші попередники. Тому країну потрібно готувати до будь-яких сценаріїв », - заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Але експерти більш оптимістичні. «Україні сильно залежна від зовнішніх ринків. Тому різке погіршення ситуації створить тиск на гривню. Якщо воно буде короткостроковим, близько двох-трьох місяців, у Нацбанку достатньо резервів, щоб підтримати стабільність гривні. Якщо у світі буде масштабна хвиля кризи, українська економіка і курс постраждають. Але я думаю, що друга хвиля, швидше за все, не настане - США стабілізують ситуацію зі своїм зовнішнім боргом », - говорить аналітик інвесткомпанії Dragon Capital Олена Білан.

Схожої думки дотримується Нацбанк. «Ми зараз особливої ​​загрози не бачимо, оскільки вважаємо, що нічого серйозного не станеться. Вони там (в США. - Авт.) Домовляться », - сказав журналістам перший заступник голови НБУ Юрій Колобов. На своєму сайті «регулятор» розмістив прогноз українських підприємців, які припускають, що через рік долар коштуватиме 8,3 гривні. Правда, експерти навіть у таку девальвацію не вірять. Якщо, звичайно, Америку і ЄС не «трусне».

«Якщо дивитися фундаментально, можна розраховувати на стабільний курс в найближчі 12 місяців. Проте багато що залежить від рішення боргової кризи в Європі. Якщо міжнародний ринок заспокоїться, це дасть можливість нашим підприємствам позичати ресурси за прийнятними цінами. Що стосується США - більшість думок схиляється до того, що це питання торгів між президентом і конгресом, це питання пошуку компромісу, причому політичного. І він, швидше за все, буде знайдений », - говорить аналітик інвесткомпанії BG Capital Віталій Ваврищук.

Дійсно, зараз група з шести членів Конгресу (три демократа і три республіканця) запропонувала компромісний план, як не допустити дефолту. Попередньо Обама і республіканці його схвалили. Але переговори продовжуються, і немає ще гарантій, що він буде прийнятий. Ряд конгресменів вже заявили, що часу залишилося мало і до компромісу прийти не встигнуть.

Багато експертів через нестабільність, що загрожує долара і євро, пропонують придивитися до золота як непоганому засобу вкладення своїх кревних. «Зараз це дуже цікаве вкладення капіталу. Ціни на золото тільки ростуть з року в рік і на даний момент демонструють історичний максимум ($ 1500 за унцію. - Авт.). В Україні пропонують 450-500 грн. за грам. Правда, потрібно витратити на покупку мінімум $ 1000-3000, щоб був доход. Для того щоб зробити внесок, потрібно звернутися в банк. Головні проблеми, які треба вирішити заздалегідь: де зберігати (можна вдома або в банківській комірці), чи приймає банк золото назад і яка комісія. А ще можна покласти готівку на так званий золотий депозит - тобто, купуєте не метал, а безготівкове золото, на нього ж ще й відсотки нараховуватимуться, 1-2% річних », - говорить керівник центру Forex Club Микола Івченко. Є й альтернативна думка. «Вкладатися в золото недоцільно - воно буде знецінюватися. Багато інвесторів вкладалися в золото як на засіб захисту інвестицій. Коли ситуація в ЄС і США заспокоїться, золото почне падати в ціні. Так що робити в ньому довгострокові вклади не варто, можна програти », - говорить економіст Олександр Жолудь.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация