Кривой Рог новости
Мешканці села віруючи, роте до церкви ходять нечасто
21.07.2011 11:10 | Общество

Мешканці села віруючи, роте до церкви ходять нечасто

Більшість сільського населення України вважає себе віруючими людьми - такий один з висновків соціологічного дослідження «Соціально-економічний стан українського села», проведеного Інститутом Горшеніна.

Переважна більшість сільських жителів України (79,3%) вважає себе віруючими людьми. Не зараховує себе до віруючих кожен шостий житель села (15,3%), а 5,4% респондентам важко відповісти на це питання.

Майже половина жителів сіл (45,7%) відвідує церкву кілька разів на рік (у свята). Більше чверті сільського населення (26,0%) ходить до церкви кілька разів на місяць (по вихідних), кілька разів на тиждень - 5,3%. Не відвідує церкву взагалі кожен п'ятий респондент (20,6%). Не змогли відповісти на це питання 2,4% опитаних.

Нагадаємо також, що за результатами дослідження, майже половина сільського населення (46,6%) вважає, що рівень моралі в селі вище, ніж у місті.

Коментуючи результати дослідження, народний депутат України Алла Александровська висловила думку, що віра не обов'язково пов'язана з відвідуванням церкви. «Я скажу відверто - я атеїст, але я не можу зрозуміти, чому питання віри пов'язують з питанням відвідування церкви або дотримання якихось обрядів. У моєму розумінні, віра - це особиста справа людини, і зовсім не обов'язково цей момент повинен бути публічним. А відвідування церкви, участь у якихось відповідних заходах - це публічні дії. Мені здається, що не обов'язково людина повинна слідувати цим вимогам. Тому я тут (в даних дослідження - ред.) Протиріччя не бачу », - сказала парламентарій. На її думку, рівень моралі залежить не від типу населеного пункту, а від кількості негативної інформації, яка впливає на людей. «Якщо говорити про мораль, то судити можна про прояви людської натури - рівень злочинності, наприклад, рівень культури - культури спілкування, культури поведінки. Адже мораль - це підпорядкування якимсь загальноприйнятим правилам, які вимагають від людини хороших вчинків. Так от, якщо говорити з цієї точки зору, я не думаю, що сьогодні можна сказати, що чимось сільська середу відрізняється від міської. Негативні явища, які сьогодні нас всіх шокують, обурюють і турбують - пияцтво, алкоголізм, наркоманія, злочинність - я думаю, в рівній мірі притаманні як жителям села, так і міста. Інша справа, що концентрація живуть в містах вище, і тому щільність таких «проступків» - вище. Там, де вище щільність населення і вище мобільність людей (у великих населених пунктах, у великих містах), інформація передається швидше і стає більш доступною людям, у тому числі молодим - з нестійким світоглядом і ставленням до питань моралі, які ще не сформувалися як особистість і не можуть протистояти негативному впливу суспільного середовища. У цьому сенсі вони більш схильні до негативного впливу у великих містах, тому що позитивний вплив сьогодні дуже обмежено взагалі - доступ до літератури, доступ до хороших фільмів, доступ до бібліотек, відвідування культурних заходів. Сьогодні доступ до всього цього в містах дуже різко обмежений грошима, бо будь-яке відвідування культурного заходу, як правило, вимагає фінансових витрат. Тому негативні фактори впливають як на молодь сільській місцевості, так і на міську », - вважає народний депутат.

Всеукраїнське дослідження «Соціально-економічне становище сучасного українського села» було проведене Інститутом Горшеніна спільно з тижневиком «Коментарі» за підтримки керівника групи компаній «Авангард» Олега Бахматюка з 28 березня по 15 квітня 2011 року. Всього, згідно вибіркою, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 2000 респондентів в 123 селах розташованих в 24 областях України та АР Крим, які репрезентують доросле населення України віком від 18 років. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує + / -2,2%.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация