Кривой Рог новости
В Киргизстані в результаті землетрусу без електрики лишились 14 населенних пунктів
21.07.2011 11:38 | Происшествия

В Киргизстані в результаті землетрусу без електрики лишились 14 населенних пунктів

Два землетруси сталися вночі в середу в Баткенській області на півдні Киргизстану. Підземні поштовхи силою 8 і 3,5 бала за 12-бальною шкалою МСК пошкодили, за попередніми даними, понад 600 житлових будинків, з них сильно зруйновано більше 200. За попередньою інформацією, людських жертв немає. 15 людей постраждали, повідомляє прес-служба МНС Киргизстану.

Епіцентр поштовхів знаходився в 52 кілометрах на схід від обласного центру міста Баткен і всього в семи кілометрах від села Радянське. Удар стихії привів до перебоїв електроенергії. На підстанції "Металургійна" вийшов з ладу трансформатор.

В результаті без світла залишилися кілька десятків тисяч жителів з 14 населених пунктів Кадамжайского району республіки. На гірських ділянках автомагістралей зійшли каменепади.

Також були пошкоджені житлові будинки та промислові об'єкти.

"За результатами обстеження виробленого спецкомісією МНС, в Баткенській області виявлені пошкодження 34 об'єктів соцкультпобуту і 504 житлових будинків, з них сильно зруйновано 207 будівель. У Ноокатском районі Ошської області в різній мірі зруйновані 15 об'єктів соцкультпобуту та 100 житлових будинків", - повідомляє прес- служба МНС республіки.

Спецкомісія продовжує роботу. Рятувальники вже доставили в селище міського типу Кадамжай 85 наметів для розміщення залишилися без даху над головою.

За словами директора Інституту сейсмології НАН Киргизії Каната Абдрахматова, вогнище стихії знаходився в безлюдній, кам'янистій місцевості, тому наслідки досить-таки сильного землетрусу не спричинили за собою великих руйнувань і жертв.

За даними МНС, в лікарні Баткенської області протягом вчорашнього дня звернулися 15 осіб отримали травми при землетрусі, двоє з них госпіталізовані.

На місце стихійного лиха також прибули фахівці Держгірпромнагляду, які почали дослідження всіх підземних споруд, гірських виробок, а також надшахтних будівель для "попередження аварій та нещасних випадків при веденні підземних гірничих робіт".

Варто відзначити, що нинішній землетрус обійшлося Киргизстану з мінімальними втратами в порівнянні з тими, що бували тут у недалекому минулому. У жовтні 2008 року село Нура, на півночі країни було майже вщент зруйновано аналогічним нинішньому 8-бальним поштовхом. Тоді в Нуре загинули 75 людей, ще 150 отримали поранення.

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация