Кривой Рог новости
В США розробили зброю, що стріляє пластиком
22.07.2011 14:29 | Технологии

В США розробили зброю, що стріляє пластиком

Зброя розроблено за допомогою комп'ютерного моделювання з метою мінімізації ваги і стріляє телескопічними патронами з пластиковою гільзою.

Будь солдат знає, як важко нести кулемет з повним боєкомплектом. Новітня розробка американської армії скорочує вагу боєприпасів для стрілецької зброї майже в два рази і представляє новий кулемет, який майже на 4 кг легше, ніж сучасний ручний M249.

Радикального скорочення ваги кулемета - основного легкої зброї підтримки - вдалося добитися за рахунок створення абсолютно нової зброї і особливого телескопічного боєприпасу з пластикової гільзою, розроблених в рамках програми LSAT.

Нова система зброї серйозно полегшить життя кулеметника, якому сьогодні доводиться носити дуже велику вагу: кулемет M249, який разом з патронної коробкою на 200 пострілів важить близько 10 кг, і додаткові патрони вагою 10 і більше кілограм. Таким чином, вага необхідного спорядження кулеметника іноді досягає 35 кг, що негативно позначається на його здоров'ї і боєздатності.

Для зниження ваги в новому кулеметі застосовуються телескопічні (з кулею, захованої всередині гільзи) патрони з пластиковою гільзою, а сам кулемет сконструйований за допомогою комп'ютерного моделювання з метою мінімізації ваги без шкоди характеристик.

В результаті LSAT з боєкомплектом в 1000 патронів важить 20,4 кг, що набагато легше, ніж звичайний кулемет з традиційними патронами з латунною гільзою.

Демонстрація нової системи зброї недавно відбулася на базі морської піхоти в Квантіко, штат Вірджинія, де невелика група солдатів змогла випробувати новинку бойовою стрільбою. Досвідчені стрілки не помітили ніякої різниці в точності і початковій швидкості нових боєприпасів у порівнянні з традиційними. Однак зниження ваги кулемета позитивно позначилося на точності стрілянини, так як кулеметник менше втомлюється, переміщаючись або стріляючи з рук. Пластикова гільза теж показала свої переваги: ​​завдяки кращій теплоізоляції знижений ризик самозаймання порохового заряду в патроннику, а також імовірність поранення в разі затяжного пострілу, коли викинутий після осічки патрон мимовільно вибухає. В даний час чотири ручні кулемети успішно відстріляли понад 12 тис. патронів, під час офіційної оцінки Пентагоном планується виробити більше 100 тис. пострілів.

Кулемет LSAT LMG - це не просто нове унікальне зброю для кулеметника, а перший досвід використання нового типу боєприпасу, який може застосовуватися в будь-якому стрілецьку зброю, знижуючи вагу носимого боєкомплекту наполовину.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация