Кривой Рог новости
В спеку хліб стає отруйним!
24.07.2011 21:54 | Здоровье

В спеку хліб стає отруйним!

Одним з основних недуг хліба є картопляна хвороба. Вона виникає або через використання борошна з підвищеною мікробіологічної забрудненістю або при зберіганні хліба в умовах підвищеної вологості і температури.

Житній хліб, бублики, бублики, макаронні вироби, галети не уражаються картопляну хворобу.

Захворювання хліба буває виключно в спекотні місяці при зберіганні його в теплих, погано вентильованих приміщеннях, у закритих ємностях або поліетиленових пакетах.

Уражаються картопляну хворобу переважно пшеничний хліб і батони.

В результаті розвитку бактерій картопляної палички їх ферменти гідролізують білки і крохмаль, викликаючи зміни органолептичних властивостей м'якушки. На зламі хліб є неприємний запах перестиглою дині або валеріани, який швидко посилюється, м'якуш темніє, стає липким, в'язким, втрачає пористість і перетворюється в землисту масу з різким запахом гниючих фруктів.

Хліб, вражений картопляною хворобою, для харчових цілей не придатний і підлягає знищенню. Забороняється переробка хліба, ураженого картопляну хворобу навіть у самому незначному ступені, на сухарі.

Картопляна хвороба дуже швидко поширюється, тому при її виявленні, необхідно вилучити уражений хліб. Хлібниці або ємності, де зберігається хліб, ніж для нарізки хліба необхідно ретельно очистити від залишків хліба, крихт і продезінфікувати 3%-ним розчином хлорного або оцтової кислоти з наступним промиванням гарячою водою з милом і потім холодною водою до повного видалення хлорного вапна.

Не слід запасати хліб і батони про запас, пам'ятайте, що термін реалізації хліба з моменту випічки становить 24 години!


 Лікар відділення гігієни харчування Центрально-Міської районної СЕС  Землянко І. Ю.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация