Кривой Рог новости
Експерти прогнозують Греції 90%-ву ймовірність дефолту
24.07.2011 22:20 | Экономика

Експерти прогнозують Греції 90%-ву ймовірність дефолту

Греції належить обмежений дефолт після того, як лідери Євросоюзу погодили у четвер новий пакет допомоги Греції обсягом 109 млрд євро, стверджує агентство Fitch.

Програма допомоги Греції буде підтримана також приватними кредиторами, які погодилися піти на обмін належних їм облігацій на папери з більш тривалими строками погашення. Підтримка з боку приватного сектора в цілому складе 50 млрд євро.

"Домовленості, досягнуті на вчорашньому саміті глав держав і урядів єврозони, є важливим і позитивним кроком у напрямку забезпечення фінансової стабільності в єврозоні", - відзначається в прес-релізі агентства.

Після оголошення про дефолт рейтинги Греції будуть знижені до рівня "обмежений дефолт", а після завершення дефолту перемістяться в нижню частину спекулятивного діапазону, прогнозує Fitch.

"Fitch вважає, що за своїм характером участь приватного сектора у новій програмі фінансової підтримки Греції є подією обмеженого дефолту. Однак зниження процентних ставок по боргу і продовження термінів його погашення потенційно дає Греції можливість відновити платоспроможність, незважаючи на катастрофічні проблеми, з якими вона зіткнулася", - заявив керівник групи суверенних рейтингів Fitch Девід Райлі.

Прибутковість дворічних бондів Греції обвалилася на 768 базисних пунктів у п'ятницю - до 26,13%, продемонструвавши рекордне падіння з часів створення фонду ЄС та МВФ у травні 2010 року для підтримки проблемних держав, повідомляє агентство Bloomberg.

Кредитні дефолтні свопи (CDS) за борговими зобов'язаннями Греції обвалилися на 500 базисних пунктів - до 1500 базисних пунктів у ході торгів у п'ятницю, що є рекордним скороченням в історії. Ймовірність дефолту Греції оцінюється інвесторами в 72%.

У понеділок CDS Греції досягли максимуму в 2568 базисних пунктів, на піку інвестори прогнозували 90%-ву ймовірність грецького дефолту.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация