Кривой Рог новости
Спостереження громадянської мережі ОПОРА за діяльністю Криворізької міської ради - резюме
25.07.2011 22:50 | Власть

Спостереження громадянської мережі ОПОРА за діяльністю Криворізької міської ради - резюме

(перша частина піврічного звіту ОПОРИ)

Після місцевих виборів 2010 року в Кривому Розі ще більше зміцнила свої позиції Партія регіонів. Відтепер всі посади в керівному складі державних органів, медичних і освітніх закладів, силових структур і більшості великих промислових і комунальних підприємств займають виключно представники партії-переможниці. Більшість у міській раді отримала Партія регіонів з 64-ма місцями з 90-та можливих. Частка депутатів-регіоналів від загальної кількості депутатів складає 71%, і фракція Партії регіонів не потребує коаліції для формування більшості. Друге місце за кількістю мандатів у раді посіла Комуністична партія України з 9-ма депутатами. Третє місце дісталось Всеукраїнському об’єднанню «Батьківщина» - 7 мандатів. Четверте місце займає «Фронт Змін» - 5 мандатів, а п’яте і шосте місця поділяють партії «Сильна Україна» та «Народна партія» з 4-ма і 1-м мандатами відповідно. 

До складу міської ради увійшли переважно керівники підприємств – 54,4% (Партія регіонів – 59,4%), менеджери вищої ланки – 12,2%, керівники НУО – 7,8% (всі представлені Партією регіонів).  Депутати інших професій – малочисельні, приміром, приватних підприємців – 5,6%,  лікарів – 5,5% (з них головних лікарів – 4,4%), викладачів -  3,3%.

Міським головою став висуванець Партії регіонів, ректор Криворізького технічного університету і колишній голова Дніпропетровської обласної ради Юрій Вілкул. Вілкул Юрій Григорович є також батьком голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Вілкула Олександра Юрійовича. Секретарем міськради  обраний також представник Партії регіонів Сергій Маляренко.

В Кривому Розі настав час безроздільного та безконтрольного правління Партії регіонів. Викорінення опозиції протягом довгих років призвело до ситуації, коли партія влади перемагає легко за допомогою лише 14% виборців з числа 538 229 включених до списку виборців мешканців міста.

Усвідомлюючи відсутність можливості шляхом голосування досягти прийняття власних пропозицій, малочисельні фракції відмовилися від практики висунення альтернативних рішень, і впали в повну апатію. За їхньої мовчазної згоди одноголосно приймається більшість рішень. Єдиним винятком є фракція Компартії, котра інколи голосує проти (та й то не завжди повним складом) або утримується.

Рівень прозорості та відкритості міського голови та міської ради є низьким. Про це свідчать як відповіді на численні інформаційні запити, так і думка експертів, що погодились взяти участь в анкетуванні за результатами 100-денного терміну перебування на посаді міського голови. Спостерігачами Опори було зроблено близько десятка інформаційних запитів, і на всі, крім одного, отримали заперечні відповіді.

Громадський моніторинг засвідчив відсутність зв’язку між обраними депутатами міськради та виборцями. Це ж стосується й міського голови. Непрозора й закрита політика владних органів спричинила до майже повного ігнорування очікувань громадян, зафіксованихв результаті експертного опитування напередодні виборів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация